Slide item 1

Panorama Rawicza

widok na centrum Rawicza
od strony zachodniej

Panorama Rawicza od zachodu
Slide item 2

Widok na centrum Rawicza

widok na centrum Rawicza
od strony południowo-zachodniej

Widok na centrum Rawicza
Slide item 3

Widok na centrum Rawicza

widok na centrum Rawicza
w obrębie plant

Widok na centrum Rawicza
Slide item 4

Panorama Rawicza

widok Rawicza
od południowego wschodu

Panorama Rawicza
Slide item 5

Panorama Rawicza

widok na Rawicz
od północnego wschodu

Panorama Rawicza
Slide item 6

Panorama Rawicza

widok na Rawicz
od wschodu

Panorama Rawicza
Slide item 7

Centrum Rawicza

widok na Rynek
i Ratusz od frontu

Panorama Rawicza
Slide item 8

Panorama Rawicza

widok na Rawicz
od południowego wschodu

Panorama Rawicza
Slide item 9

Panorama Rawicza

widok na centrum
od południowego zachodu

Panorama Rawicza

Rawicz w grafice, na pocztówkach

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

8.12.1993 r. Stare fotki i bieżące skojarzenia

1993 koncert zespołu KurakasRobię porządki w pudełkach ze starymi zdjęciami i kliszami. Skanuję i próbuję je jakoś posortować. Najwięcej zdjęć kolorowych, wykonanych techniką tradycyjną: klisza-zdjęcie uchowało mi się z lat 1993-94.

Jako dyrektor rawickiego DK nie lubiłem zestawień, które wtedy każdy dom kultury robił dla WDK. Z odtworzonych statystyk wynika, że w 1993 r. odbyło się 1058 imprez, w tym nieodpłatnych zajęć stałych (cyklicznych) zespołów Domu Kultury - 588, odpłatnych zajęć stałych - 208, a pozostałe 266, to imprezy jednorazowe. W zajęciach stałych (cyklicznych) uczestniczyło 485 członków, a przez Dom Kultury w 1993 r. przewinęło się 64 tys. uczestników wszystkich imprez.

Z uwagi na anegdotę jaką sobie przypomniałem, na chwilę zatrzymałem się przy zdjęciach zrobionych 8 grudnia 1993 r. w Domu Kultury na imprezie charytatywnej na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednym z punktów tej imprezy był koncert zespołu folkowego Kurakas. Była to pierwsza grupa, która zaprezentowała w Polsce muzykę andyjską. Zespół grał zarówno pieśni ludowe Indian południowoamerykańskich, jak również miał w repertuarze melodie taneczne i przeróbki przebojów muzyki latynoamerykańskiej. Zdaje się, że grają do dzisiaj choć już pewnie w nieco innym składzie.

 1993 koncert zespołu Kurakas 1993 koncert zespołu Kurakas

Członkowie zespołu Kurakas chętnie fotografowali się w otoczeniu osób, na rzecz których występowali podczas koncertu charytatywnego.

Po koncercie jeden z członków zespołu zapytany przeze mnie, z jakiego kraju pochodzi, odpowiedział, że dla niego sprawa narodowości jest kwestią mało istotną. Czuje się Indianinem z Andów, a urodził się w górskiej wiosce gdzieś na granicy Chile, Boliwii i Peru. Jeden człowiek, a reprezentował trzy narodowości. Zupełnie odwrotnie niż u nas. Polska, niby jeden kraj, a jakże wiele nacji: prawdziwi Polacy, drugi sort, ukryta opcja Niemiecka. To tylko te obecnie najpopularniejsze, ale na tym nie koniec. Za sprawą "wszechdurnych" polityków, którzy dzielą naród na obozy i wyznania (nie tylko religijne, ale i miłosne), przybywa nowych ras, albo "naszych", albo "onych".

Powstanie Wielkopolskie

© 2006-2018 Tadeusz Pawłowski

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Wejścia na stronę

Odsłon artykułów:
4496981

Pogodynka

  

Logogowanie